Zeynep Hatice Akgün

Mimar | İç Mimar

İstanbul’da 1977 yılında doğan Zeynep Hatice Akgün, ilk ve orta eğitimini yine bu şehirde tamamladı. Lise eğitimini ise Ümraniye Endüstri Meslek Lisesinde tamamlayarak, 1995 yılında inşaat teknikeri olarak mezun oldu. 

Bu tarihten itibaren çeşitli mimarlık ofislerinde ve şantiyelerde çalıştı. 2000 yılında Yeditepe Üniversitesinde mimarlık ve iç mimarlık eğitimine başladı. 2006 yılında iki bölümü birden derece ile bitirerek mezun oldu. Halen, 1998 yılından kurmuş olduğu ART YAPI MERKEZİ Mimarlık İnşaat Dekorasyon Limited Şirketinde mimarlık ve iç mimarlık çalışmalarına devam etmektedir. 

Her projenin kendi tasarımını yarattığına inanan mimar yaptığı proje ve tasarımın her birinin birbirinden farklı ve özgün olmasını amaç edinmiştir. 

Zeynep Hatice Akgün yaptığı işi şöyle tanımlamaktadır: “ 1993 yılından bu yana her kademesinde yer aldığım mimarlık mesleğinde, bugün ofis binaları, fabrika ve idari alanları, otel, konut binaları gibi her tür mimari projede mimarlık ve iç mimarlığı aynı anda harmanlayarak doğru çözüme yönelik yaratıcı tasarımlar ortaya çıkartmaktayım.” 

Mimari proje ve iç mimarlık hizmetlerini bu doğrultuda sürdürme amacında olan Mimar Zeynep Hatice Akgün evli ve 2 çocuk annesidir.